BDC Beata Dudała coach

Szkolenia

Podejmuj świadome decyzje.

Zbuduj budżet. Zarządzaj płynnością finansową. Zabezpiecz swoje należności.

BDC BEATA DUDAŁA COACH

Zakres szkoleń

01

Budżetowanie

 

Zrozumiesz, co zawiera bilans i rachunek wyników. Zbudujemy budżet. Zaplanujesz przychody i zyski. Ustalisz marżę, dowiesz się jakie znaczenie mają zapasy i należności. Nauczysz się kontrolować koszty i podejmować lepsze decyzje finansowe. Główne zagadnienia, które omówimy to:

– określenie celu finansowego

– kalkulacja przychodów

– ceny, rabaty, marża

–  koszty stałe i zmienne

– próg rentowności

– kontrola wykonania i korekta założeń

 

02

Cash Flow

 

 

Zarządzanie płynnością finansową, to kluczowa kompetencja, jeżeli chcesz spać spokojnie. Musisz mieć gotówkę, na płacenie swoich zobowiązań. Kontrahent nie chce czekać na zapłatę. Pracownicy muszą otrzymać swoją pensję. I jeszcze zobowiązania do budżetu. Zadbaj o prawidłowy przepływ gotówki w twojej firmie. Na szkoleniu omówimy wpływ podstawowych operacji gospodarczych na Bilans, Rachunek Wyników i Cash Flow.

– kapitał i gotówka

– sprzedaż i koszty   

– należności i zobowiązania

– kredyty i odsetki

– inwestycje i amortyzacja

– zapewnienie płynności finansową przedsiębiorstwa

 

03

Zabezpieczenia należności

 

Trudno dzisiaj znaleźć klienta, który zapłaci gotówką za nasze faktury. Kredyt kupiecki, to codzienność w biznesie. Coraz dłuższe terminy płatności, coraz większe limity, a co za tym idzie, coraz większe ryzyko finansowe. Na szkoleniu dowiesz się, jak można ograniczyć to ryzyko. Jakie są możliwości zabezpieczenia należności. I jak skutecznie zarządzać należnościami. W programie między innymi:

– ocena standingu finansowego klientów na podstawie sprawozdań finansowych                                                                                               – polityka kredytowa w firmie

– kredyt kupiecki – termin płatności i limit kredytowy

– forma prawna klienta, a odpowiedzialność za długi 

– sposoby zabezpieczenia należności       

– ubezpieczenia, tak czy nie?

 

Konsultacje indywidualne

Prowadzisz firmę. Sprzedajesz, zarabiasz, ale… Nie planujesz budżetu, albo go nie kontrolujesz. Chcesz zmniejszyć koszty. Nie zawsze wystarcza ci gotówki na spłatę zobowiązań. Twoi klienci płacą z opóźnieniem. Chcesz skonsultować swoje pomysły, znaleźć nowe rozwiązania i podjąć decyzje, co dalej. Umów się na konsultacje.

Finansowy Coach Osobisty

Zamów wybrane szkolenie

Wybrane szkolenia

Konsultacje

12 + 13 =

Pin It on Pinterest